Europos psichikos sveikatos savaitė 2023

Psichikos sveikata yra itin svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net 1 iš 8 žmonių turi psichikos sveikatos sutrikimų. Tad didžiausia Europoje nepriklausoma psichikos sveikatos nevyriausybinė organizacija „Mental Health Europe“ (MHE) gegužės 22-28 d. jau ketvirtą kartą organizuoja Europos psichikos sveikatos savaitę, kuri atsiveria galimybę tarpusavyje dalintis asmeninėmis patirtimis apie tai, kaip susidoroti su sunkumais krizės metu bei atkreipia dėmesį į pagalbos svarbą. 

Siekiant didinti supratimą ir skatinti mokymąsi apie psichikos sveikatą bendruomenėse, mokyklose, darbovietėse bei namuose, paskutinę gegužės mėnesio savaitę kasdien pateiksime psichikos sveikatos stiprinimo idėjų ir supažindinsime su būdais, padėsiančiais ja pasirūpinti. 

 

🔸 Gegužės 22 d. Fizinės sveikatos puoselėjimas 

Daugumai suprantama fizinio aktyvumo nauda kūnui, fizinei gerovei bei ištvermei. Tačiau reguliariai judėdami, puoselėdami fizinę sveikatą stipriname ir savo psichologinę gerovę. Ką tai reiškia? Kodėl svarbu puoselėti savo fizinį kūną? 

Sužinokite apie tai daugiau jau pirmąją psichikos sveikatos savaitės minėjimo dieną. Dalyvaukite treniruotėje Vingio parke, kurią ves fizinio aktyvumo specialistas Armenas Šaginianas. 

Registracija

🔸 Gegužės 23 d. Balansas kasdienybėje 

Tam, kad žmonės būtų sveiki, produktyvūs darbe bei patenkinti savo laisvalaikiu – svarbu išlaikyti asmeninio gyvenimo bei darbo ir (ar) mokslo pusiausvyrą. Kokią įtaką mūsų psichologinei gerovei turi laiko ir dėmesio paskirstymas tarp darbo, mokslo ir laisvalaikio?  

Šią dieną @Vilnius Sveikiau Facebook puslapyje pasidalinsime patarimais, kaip suderinti asmeninį gyvenimą su darbu bei mokslais. 

🔸 Gegužės 24 d. Streso įveika 

Stresas neatskiriama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Kaip su juo išbūti kasdienybėje? Kaip stiprinti savo atsparumą? 

Sužinokite, kaip palengvinti streso įveiką kasdienybėje jau trečiąją psichikos sveikatos savaitės minėjimo dieną. Dalyvaukite muzikos terapijos užsiėmime su sveikatos stiprinimo specialiste Mantvile Martuzevičiūte, kuris vyks Vilniaus visuomenės sveikatos biure (Polocko g. 12-2, Užupyje). 

Registracija

🔸 Gegužės 25 d. Asmeninės ribos 

Ribos – tai lūkesčiai ir poreikiai, kuriuos išsakę, ir sulaukę palankaus atsako santykiuose jaučiamės saugūs ir patenkinti. Tačiau kaip suprasti, kada mūsų asmeninės ribos yra peržengiamos, ir kaip tai supratus išmokti jas nusistatyti? 

Šią dieną @Vilnius Sveikiau Facebook puslapyje pasidalinsime patarimais, kaip saugoti savo asmenines ribas. 

🔸 Gegužės 26 d. Bendravimas

Bendruomenių palaikymas išgyvenantiems sudėtingą psichologinę būseną yra bene svarbiausias veiksnys, leidžiantis atsitiesti, dalyvauti visuomeninėje veikloje bei gyventi visavertį gyvenimą. 

Dalyvaukite nuotolinėje paskaitoje apie psichikos sveikatos stigmatizavimą ir prisidėkite prie palaikančios bendruomenės kūrimo. 

Registracija

🔸 Gegužės 27 d. Miegas 

Naujausi tyrimai rodo, kad ne miego trukmė, o miego kokybė yra vienas svarbiausių žmogaus fizinės ir psichinės sveikatos veiksnių. Kaip galime padėti sau išsimiegoti, kokių miego higienos žingsnių turėtumėm laikytis ir ko kaip tik nedaryti? 

Šią dieną @Vilnius Sveikiau puslapyje pasidalinsime patarimais, kaip užtikrinti kokybišką miegą. 

🔸 Gegužės 28 d. Atida ir atjauta 

Kol nesąmoningų dalykų nepaversime sąmoningais, jie valdys mūsų gyvenimą ir tai vadinsime likimu. Kad suvoktume šiuos dalykus, reikalingas dėmesingas įsisąmoninimas (angl. mindfulness), kitaip – atida. Gebėjimas valdyti savo dėmesį gali padėti mums siekti tikslų, atsipalaiduoti, susikoncentruoti, būti čia ir dabar.  

Šią dieną @Vilnius Sveikiau Facebook puslapyje pasidalinsime patarimais, kaip pasitelkę atjautą galime lavinti savo dėmesingumą ir dėmesio valdymą. 

FacebookMessenger
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support